Diskusijų ikona

Diskusijos

Kaip norėtum švęsti Rokiškio 525-ąjį gimtadienį?

  3 komentarų  •  2023-10-21  •  admin

2024 m. Rokiškis minės 525-ąjį gimtadienį! O kaip norėtumėte Jūs švęsti mūsų mylimo miesto ypatingą šventę? 

Nesutinku 0%
2 balsų

Projekto konkursas "Rokiškio miesto vartai" idėjai sukurti

  6 komentarų  •  2023-11-22  •  admin

Ar jau susipažinote su pateiktomis idėjomis „Rokiškio miesto vartai"?

O ką galvojate jūs? 

Nesutinku 0%
1 balsas

Dėl gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių

  Komentarų nėra  •  2024-01-04  •  admin

Rokiškio rajono savivaldybės administracija atnaujino ir tarybai teiks tvirtinti gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles - gyventojai gali reikšti pastabas.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Rancevo, taisyklės detaliai numato, kaip turi būti valomos ir tvarkomos miestų, miestelių, kaimų ir kitos gyvenamosios privačios ir bendro naudojimo teritorijos, pastatai, nuotekos, geriamasis vanduo, kokių švaros reikalavimų turi būti laikomasi, kas tą turi daryti, kas draudžiama ir kokia laukia atsakomybė už pažeidimus.

Su taisyklėmis galima susipažinti paspaudus šią nuorodą:

https://rokiskis.lt/.../07/Svaros-ir-tvarkymo-taisykles.doc

Lauksime jūsų pastabų ir pasiūlymu tel. 8 618 33589,

el.p.: e.kazlauskaite@rokiskis.lt

Taip pat kviečiame išssakyti savo pasiūlymus komentarų skiltyje. 

Nesutinku 0%
Balsų nėra

KVIEČIAME BALSUOTI UŽ BENDRUOMENIŲ IDĖJAS

  Komentarų nėra  •  2024-05-02  •  admin

Pasibaigus bendruomenių projektų idėjų vertinimo etapui, kad projektas virstų „kūnu”, svarbiausia sulaukti gyventojų pritarimo. Šiais metais, kaip ir praėjusiais, planuojama įgyvendinti du projektus – vieną mieste ir vieną rajone.

BALSAVIMAS

Balsavimas vyksta nuo balandžio 30 – gegužės 17 d.

Projektų idėjos, kurioms kviečiame skirti savo balsus:

ROKIŠKIO MIESTE:

 1. STALO TENISAS PARKE!?

Projekto įgyvendinimo vieta : Rokiškio miesto L. Šepkos parkas.

Projekto vertė: 19 324.38 Eur

Projekto tikslas – praplėsti laisvalaikio erdvę L. Šepkos parke bei įrengti laisvalaikio zoną paaugliams su stalo teniso stalais, suoliukais ir gultais.

Projektas, skirtas įrengti naują vaikų žaidimų aikštelę L. Šepkos parke 2022 m. ir praplėsti ją 2023 m., išties pasiteisino. Vasarą ir rudenį parkas gyvas, čia vaikai skuba į parką su riedučiais, paspirtukais, dviračiais arba tiesiog pėsčiomis, siekdami išbandyti žaidimų aikštelę, joje esančius įrenginius. Ši žaidimų zona ypač pritaikyta jaunesniems vaikams, kurie čia gali leisti laiką žaisdami ir bendraudami su draugais. Tai ne tik papildo parko erdvę, bet ir atneša džiaugsmą bei aktyvumą miesto gyventojams viso sezono metu.

Jau ilgą laiką mamos auginančios paauglius vaikus išsako nuomonę, kad reikalinga erdvė, kuri būtų pritaikyta ir patogi laisvalaikio praleidimo vieta paaugliams. L. Šepkos parkas yra miesto viduryje, tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus žmonių pamėgta vieta. Parkas yra patogus ir prieinamas visiems, jį nesunkiai gali pasiekti mikrorajone, miesto centre, pagrindinėse gatvėse ar privačių namų kvartaluose gyvenančios šeimos, be to čia vyksta daug kitų renginių, pritraukiančių įvairių amžiaus grupių žmones. Parkas neturi pakankamai infrastruktūros, skirtos paaugliams ir suaugusiems, todėl būtina patobulinti ir praplėsti šią jau populiarią vietą.

Šiuo projektu siūlome išplėsti L. Šepkos parko erdvę ir kurti naują laisvalaikio zoną, aprūpintą betoniniais stalo teniso stalais, suoliukais ir gultais. Šie stalai ne tik yra labai atsparūs oro sąlygoms ir mechaniniams pažeidimams, bet ir idealiai pritaikyti viešoms erdvėms. Atnaujinta viešoji erdvė L. Šepkos parke ne tik pagerins paauglių laisvalaikio sąlygas, bet ir taps puiki vieta miesto gyventojams aktyviai praleisti laiką, praktikuoti fizines veiklas ar tiesiog ramiai atsipalaiduoti, prisėdus ant suoliuko ir mėgaujantis knyga. Šis projektas skirtas tiek miesto gyventojams, tiek svečiams, suteikiant visiems prieinamą ir malonią poilsio erdvę, kuri skatins bendruomeniškumą, socialinių gebėjimų ugdymą ir prisidės prie sveikos aplinkos kūrimo mieste, įkvėpdamas žmones būti gamtoje ir spręsti užimtumo problemas.

Projekto rezultatas:

Įrengti 2  betoniniai stalo teniso stalai.

1 stalo teniso aikštelės pagrindo (100 kv. m.) paruošimas su darbais ir medžiagomis

Pastatyti 2 suoliukai, 2 šiukšliadėžės ir 4 gultai.

Nupirkta 1 transportavimo ir montavimo paslauga

Įgyvendinus šį projektą rajone atsiras nauja erdvė paaugliams ir miesto gyventojams, kurioje jie galės turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį, žaisti stalo tenisą lauke, bendrauti su draugais ir praleisti laiką lauke skatinant sveiką gyvenseną.

ROKIŠKIO RAJONE:

 

 1. JUODUPĖS TVENKINIO PAKRANTĖS VALYMAS, PRITAIKYMAS AKTYVIOMS VANDENS PRAMOGOMS IR REKREACINĖS TERITORIJOS TVARKYMO DARBAI

Projekto įgyvendinimo vieta – Juodupės tvenkinio rekreacinė zona prie Paupio 1-oji g., Juodupė, Rokiškio r.

Projekto vertė: 20 000 Eur

Projekto tikslas – siekiant padidinti Juodupės miestelio aplinkos patrauklumą planuojama sutvarkyti dalį (apie 90 m.) Juodupės tvenkinio pakrantės ir dalį žemės sklypo (apie 1 ha) esantį šalia, pritaikyti jį rekreacijai. Pagal šį projektą bus išvalyta žolėmis apaugusi ir dumblėjanti tvenkinio pakrantė, pliažas papildytas smėliu, pritaikant šią erdvę maloniam poilsiui prie vandens. Taip pat pagal projektą bus įrengiamas pantoninis lieptas/prieplauka, užtikrinantis galimybę saugiai plėtoti vandens pramogas, pliažo teritorijoje atlikti aplinkotvarkos darbai, sukuriant patogią ir erdvę relaksacinę zoną su hamakais.

Projekto pagalba siekiame Juodupės tvenkinį padaryti dar patrauklesnį ne tik vietos, rajono gyventojams, bet ir svečiams, kad poilsis gamtoje būtų saugus, patogus, įdomus ir patrauklus visoms amžiaus grupėms ir įvairių poreikių turintiems žmonėms – neišskiriant konkrečios tikslinės grupės.

Projekto rezultatas:

Įgyvendinus projektą, būtų sukurta unikali poilsio erdvė mažame miestelyje, neturinti analogų Rokiškio rajone, kas prisidėtų prie miestelio patrauklumo didinimo, vietos gyventojų susitelkimo ir iniciatyvumo didinimo. Šio projekto naudą pajustų viso rajono žmonės – šeimos, vaikai, jaunuoliai, senjorai, atostogų grįžtantys studentai ir emigrantai, bei turistai iš kitų rajonų, kaimyninės Latvijos. Rajonas pasipildytų dar viena patrauklia zona poilsiui prie vandens su atraktyviomis veiklomis ir galimybe patogiai naudotis teritorija žmonėms turintiems judėjimo negalią.

 1. LAISVALAIKIO IR POILSIO ERDVĖS VAIKAMS IR JAUNIMUI ĮRENGIMAS KAVOLIŠKYJE

 

Projekto įgyvendinimo vieta – dalis asfaltuotos krepšinio aikštelės ir dalis žalios vejos Melioratorių g. Kavoliškio km., Rokiškio raj.

Projekto vertė: 20 000 Eur

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, aktyvų laiko praleidimą gryname ore, socialinius įgūdžius bei talentų atsiskleidimą Kavoliškio kaime. Kavoliškyje gyvena šeimos auginančios įvairaus amžiaus vaikus bei kuriasi vis daugiau jaunų, išsilavinusių šeimų. Jos kuria namus sau ir savo vaikams. Jeigu atsirastų ši nauja, vieša, pritaikyta ir saugi traukos erdvė įvairaus amžiaus vaikams žaisti, bendrauti, ugdyti socialinius įgūdžius ir tyrinėti – išspręstų vaikais ir jaunimu pasipiktinusių gyventojų problemą, kurie po jų langais kelia triukšmą.  Laisvalaikio ir poilsio erdvė įkurta šioje Kavoliškio kaimo vietoje suteiks vaikams ir jaunimui galimybę saugiai ir aktyviai leisti laiką gryname ore. Tikslinė šio projekto amžiaus grupė 2-18 metų vaikai ir jaunimas.

Projekto rezultatas:

Pagrindinis ir siekiamas projekto rezultatas yra vaikų ir jaunimo fiziniam bei psichologiniam ugdymui pritaikyti žaidimų įrenginiai, kurie suteiks viešajai erdvei patrauklumo ir jaukumo. Laisvalaikio ir poilsio erdvėje, kurioje sukurta estetiška aplinka taptų puikia vaikų, jaunimo, tėvų poilsio erdvė. Įrengta krepšinio aikštelė, padengta nauja danga kartu su krepšinio stovu bei kiti kokybiški ir higienos normos reikalavimus atitinkantys įrenginiai: vaikų žaidimų kompleksas, sūpynės, betoninis šachmatų stalas, prisitraukimų skersinis, suoliukai, šiukšliadėžės, dalis erdvės aptverta tvora užtikrins vaikų ir jaunimo saugumą. Kavoliškyje įrengta ši vaikų laisvalaikio ir poilsio erdvė padidintų kaimo patrauklumą, formuotų sveikos gyvensenos poreikį, aktyvaus judėjimo įgūdžius bei įtrauktų jaunas šeimas, vaikus ir jaunimą į socialinį gyvenimą. O galbūt šioje Kavoliškio kaimo laisvalaikio ir poilsio erdvėje užgims nauji talentai, kurie ateityje garsins Rokiškio krašto vardą. Šio projekto lėšomis sukurtas turtas taptų viešai prieinamu ne tik Kavoliškio kaimo, bet ir į jį atvykstančių svečių poreikiams patenkinti.

 1. SPORTO ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS OBELIUOSE ATNAUJINIMAS

Projekto įgyvendinimo vieta – Dirbtuvių g.18, Obelių m., Rokiškio r. sav.

Projekto vertė: 20 000 Eur

Projekto tikslas – sudaryti saugias, patrauklias sąlygas aktyviam, sportiškam Obelių miesto vaikų, jaunimo bei asmenų, mėgstančių ir norinčių sportuoti, laisvalaikio praleidimui. Sporto žaidimų aikštelė, esanti Dirbtuvių g.18, Obelių mieste, yra pasenusi, nesaugi, įrenginiai  renovuotinos būklės. Norime ją atnaujinti, kas dar įmanoma – suremontuoti, kad ne tik Obelių miesto, Priemiesčio kaimo vaikai bei jaunimas ar šiaip asmenys, mylintys sportą ar tiesiog mėgstantys pasportuoti, turėtų atnaujintą sporto žaidimų aikštelę, kurioje galima žaisti krepšinį, futbolą, badmintoną, tinklinį  ir kt. Gavus finansavimą, šioje aikštelėje būtų pakeista danga, stovai, lankai, lentos bei suremontuota pagal galimybes tvora, aikštelėje nubraižytos ir sužymėtos linijos pagal reikalavimus.

Projekto uždaviniai:

 1. Atnaujinus sporto žaidimų aikštelę, ją pritaikant krepšiniui, futbolui, tinkliniui ir badmintonui, suteikti Obelių  vaikams ir jaunimui sportuoti saugią aplinką.
 2. Sudaryti sąlygas sportuoti saugiai aptvertoje aikštelėje.
 3. Skatinti įvairaus amžiaus grupes propaguoti sveiką gyvenimo būdą sportuojant, vykdant žalingų įpročių prevenciją.
 4. Taikant įvairias bendravimo ir bendradarbiavimo formas, stiprinti ryšį tarp jaunimo, Obelių bendruomenės ir Rokiškio rajono savivaldybės.
 1. SĖLYNĖS BIBLIOTEKOS TERITORIJOJE ESANČIŲ SPORTO, POILSIO IR LAISVALAIKIO ERDVIŲ MODERNIZAVIMAS, NAUJŲ KŪRIMAS.

Projekto įgyvendinimo vieta – L.Grigonio g. 6A, Sėlynės km., Rokiškio raj.sav.

Projekto vertė: 16 580,39 Eur

Projekto tikslas:

 • Padidinti Rokiškio rajono gyvenamosios aplinkos patrauklumą ir sudaryti sąlygas aktyviam laisvalaikio praleidimui bei poilsiui viešose erdvėse.
 • Siekti sutvarkyti Sėlynės bibliotekos aplinką ir pritaikyti ne tik poilsiui bet ir fiziniam aktyvumui didinti.

Projekto įgyvendinimo metu siekiama sutvarkyti ir išplėtoti viešajam naudojimui jau egzistuojančias lankytinas erdves, esančias Sėlynės kaimo bendruomenės centre šalia bibliotekos pastato, įrengiant visiškai naują krepšinio aikštelę (12m x 7m) pritaikytą vienam krepšinio stovui-lentai, kurį jau turime ir naudojame. Bėda tame, kad neturime šiuolaikinės krepšinio aikštelės dangos. Būtų nuimtas augalinis sluoksnis, sutankintas gruntas, išlietas betono pagrindas ir ant sutvirtėjusio betono pagrindo užliejama speciali, saugi ir europinius standartus atitinkanti guminė aikštynų danga. Aktyviam laisvalaikiui ir sportui, įvairių amžiaus grupių žmonėms šalia krepšinio aikštelės būtų įrengti 2 lauko treniruokliai. Jų dėka bendruomenė taptų ne tik aktyvesnė, bet ir sveikesnė. Taip pat netoliese prie jau egzistuojančios pavėsinės būtų smagu pastatyti žiedu sujungtas ir ratu išdėstytas lauko sūpynes su kietu trinkelių pagrindu po jomis ir laužaviete centre, kurios talpintų penkis suoliukus-sūpynes, visumoje 10 žmonių norinčių pasisupti vienu metu ir taptų ne tik traukos vieta jaunimui, kaimo gyventojams, svečiams, bet ir aktyvaus poilsio vieta. Tai būtų vakarojimo ir poilsio vieta, po aktyviai praleisto laiko prie lauko treniruoklių ar krepšinio aikštyne, sūpynių rato viduryje užkūrus esančią laužavietę, įvyktų turiningas vakaro uždarymas bendrystėje su likusiais bendruomenės nariais ir svečiais. Norintiems ne tik sielos, bet ir sotaus skrandžio pilnatvės vakaro užbaigimui, siekiama sukurti minimalistinę maisto kepimo zoną 3m x 3m, išgrystu trinkelių pagrindu, kurioje statytume jau turimas kazano ir šašlykų kepimo krosneles. Maisto kepimo zona galės būti išnaudojama Užgavėnių, Sekminių ir kitų švenčių metu, papildys pavėsinės ansamblį.

Visa mažoji architektūra bus saugiai pritvirtinta prie žemės apsaugant inventorių nuo vagystės.

Tikslinė grupė:

 • Rokiškio rajono kaimiškosios seniūnijos, Rokiškio rajono gyventojai ir svečiai. Sukurta erdvė taps itin patraukli vieta fiziniam aktyvumui ir poilsiui.

Sprendžiama problema:

 • Sukurta infrastruktūra padidins užimtumą, padidins regiono patrauklumą. Sutvarkytos ir išplėtotos esamos kaimo viešosios erdvės pagerins Sėlynės kaimo aplinkos infrastruktūrą, kaimo estetinį vaizdą, didins gyventojų fizinį aktyvumą, užimtumą, bendravimą. Tai taps traukos objektu.

Projekto rezultatas:

Įgyvendinus šį projektą būtų sutvarkyta ir įveiklinta fiziniam aktyvumui bei poilsiui Sėlynės bibliotekos aplinka, įrengta visiškai nauja krepšinio aikštelė, netoliese prie jau egzistuojančios pavėsinės pastatytos sūpynės su laužaviete, maisto kepimo zona, šalia krepšinio aikštelės įrengti 2 lauko treniruokliai, kurie sukurtų teigiamą Sėlynės gyvenvietės įvaizdį, padidintų esamų ir potencialų gyventojų bei svečių pasitenkinimą šia vietove.

Ši vieša vieta yra atvira ir prieinama visiems gyventojams. Pritaikytų poilsiui ir fiziniam aktyvumui erdvių naudą pajus kiekvienos amžiaus grupės atstovas. Laisvalaikis leidžiamas tvarkingoje aplinkoje pagerins emocinę ir socialinę būseną, padidins bendruomeniškumą. Taip pat bus padidintas gyvenamosios aplinkos patrauklumas.

Nesutinku 0%
2 balsų

Diskusijų pagalba

Pradėti diskusiją jums aktualiomis temomis

Diskusijų modulis skirtas pageidaujantiems paviešinti jiems aktualius klausimus ir tiems, kas nori keistis nuomonėmis su kitais žmonėmis

Kad pradėti diskusiją, vartotojas turi prisiregistruoti Rokiškis Dalyvauk. Vartotojai gali talpinti komentarus esamose diskusijose, arba reitinguoti spausdami "Aš palaikau", arba "Aš nepalaikau" kiekvienoje diskusijoje

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Privatumo politika